Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Zprávy z 5. B

náhled

Zprávy ze třídy 5. B

  1. Na dálku jsme ukončili první pololetí školního roku 2020/2021. Všichni jsme si přáli být ve škole. Dokonce proběhla konzultace jeden na jednoho. Ráďa si paní učitelku našel a příjemně ji překvapil.
  2. On-line výuku paní učitelce usnadňujeme. Sami připravujeme formou referátů výuku vlastivědy a přírodovědy.
  3. Sníh nás láká na hodiny tělocviku ven. Se sněhem umíme čarovat. Naše šikovné ruce spolu s mozkovými závity vytvořily unikátní díla. Radkovo pokus nás přesvědčil, že tady byl saharský písek.
  4. Na svatého Valentýna jsme projevili lásku svým blízkým. Za odměnu jsme dostali jedničku z pracovního vyučování.
  5. Stále se snažíme, počítáme, píšeme, čteme… Moc se těšíme do školy. Těšíme se na sebe a na paní učitelku. Jsme parta. Umíme se domluvit i na dálku. Při pondělním ránu k Valentýnu jsme paní učitelce dali dárek. Na její obrazovce se objevilo 17x děkujeme.
  6. Masopust. I ten jsme si užili on-line jako srnka, duhová, bílá a černá kočka, levhart, plavec a plavčík, drak, žirafa, zebra, školačka a Harry Potter a zpěvák Elvis Presley. A nechyběl příběh o záchraně kočičky.
  7. A já paní učitelka Helena Baláková děkuji mým dětem za jejich unikátní hodiny vlastivědy a přírodovědy, za jejich každodenní pozdravy, jejich úsměvy, za fotografie z jejich života a samozřejmě za krásná překvapení, která mě pokaždé dojímají.
18.2.2021

Pekli jsme policistům

náhled

Na jaře jsme vstali z gauče a šli sportovat. Běhali jsme pro Adámka.

A po masopustu jsme vstali z gauče a pekli pro policisty. V této nelehké době chrání naše okresní hranice. Slouží dvanáct hodin denně v mrazu, dešti, tak proč jim tu službu trochu neosladit.

Přejeme dobrou chuť. A odměna pro nás? Dostali jsme jedničku z pracovního vyučování. A hlavně – byli jsme zase chvíli spolu.

18.2.2021

Vánoce ve škole

Školní Vánoce byly bohaté. I s rouškami krásné.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
18.12.2020

Výzdoba školy

Opět jsme pomáhali s vánoční výzdobou školy. Povedlo se nám to.

náhlednáhlednáhled
16.12.2020

Vycházky

Vážení rodiče, odpusťte nám, že chodíme domů trošičku ušpinění. Venku nás to baví, každý něco staví. Už víme, co je manufaktura.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
16.12.2020

Opět ve škole

Těšili jsme se na sebe. Jsme opět ve škole. Ani roušky nám nevadí. A další ukázka domácí tvoření - voňavá perníková chaloupka.
 

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
30.11.2020

Pracujeme z domova

I z domova pracujeme na plný pecky. K online výuce nám slouží Teamsy. Žáci jsou v roli učitele  - učí paní učitelku na PC.

Zvládáme turistiku, domácí práce, přípravu pokrmů i výtvarné tvoření. Tvoříme slovní úlohy, seznamujeme se s životem za 1. republiky a objevujeme tělo člověka. Připravujeme referáty, hledáme zajímovosti k daným tématům, čteme a zvládáme tvořit slova pomocí předpon a přípon. S tím vším nám pomáhají rodiče, kteří nás také vyvezou do přírody. A paní učitelka jezdí po našich stopách a sbírá dárky. Zase jsme spolu jako jedna rodina.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
20.11.2020

Nejsou úžasní?

Na čem se domluví, to také vyplní. Jsou prostě úžasní.

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
22.9.2020
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz