Kampaň obyčejného hrdinství

Epidemiologická krize postavila miliony lidí před nečekané výzvy. A nehledě na zásahy a pomoc státu se ukázalo, že rozhodující silou byla hlavně zvýšená míra samostatnosti jednotlivců, hledání řešení na lokální úrovni, posilování komunit i občanská angažovanost. Přesně ta síla, která je rozhodující i v rámci zlepšování stavu našeho životního prostředí.

POJĎTE S NÁMI DO KAMPANĚ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ 2020! Je to největší kampaň ekoškol v ČR.

Obyčejné hrdinství je chování, které každý den zlepšuje náš svět skrze naše skutky!

Naše škola se do kampaně zapojí ve dnech 28. 9. – 4. 10. 2020, a to již podruhé.

Každý žák obdrží malý záznamový lístek pro své hrdinství.

Výzev je celkem 7 a každý jedinec si může vybrat, kolik výzev chce plnit (může to být jedna nebo klidně všechny!): https://ekoskola.cz/_files/userfiles/Kampa_OH_2020_informace1.pdf

• Šetři vodou při čištění zubů!

• Zasaď rostlinu!

• Buď venku!

• Staň se šetrným spotřebitelem!

• Minimalizuj odpad!

• Využívej ekodopravu!

• Jez zdravě a ekologicky!

Prosíme, podpořte své děti v zapojení se do této kampaně, pomozte jim v naplňování výzev a ve vyplňování záznamového listu. Zapojte se i vy (celá rodina) do výzev a přičtěte své snažení do listu k dětem. Výzvy uskuteční i celý pedagogický sbor ZŠ.

Záznamové listy žáci obdrží koncem tohoto týdne ve škole a vrátí je vyplněné 5. 10. 2020 svým třídním učitelům.

Výsledky našeho společného ekologického chování se pak dozvíte v listopadu na webu školy.

Pojďme do toho, protože i malé skutky se počítají!

Děkujeme za vaši podporu.

S přáním hezkého dne, Mgr. Krausová Šárka, koordinátorka EVVO

22.9.2020