Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Republikové finále Odznaku všestrannosti v Brně

náhled

Ve dnech 3. a 4. září 2020 se konalo v Brně republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Letos se kvůli uzavření škol nemohlo uskutečnit krajské postupové kolo, proto se na republikové finále vybíralo dle výsledků disciplín, které žáci plnili v rámci hodin TV. Tento postupový klíč nakonec posunul do Brna naše osmičlenné družstvo a Terku Čtvrtečkovou za jednotlivce. Počasí nám přálo, tak jako vždy v moravské metropoli, takže všichni sportovci a jejich učitelé prožili tyto dny pouze starostí o sportovní výkony. Ve čtvrtek museli závodníci zvládnout pět disciplín: švihadlo, skok daleký, 60m sprint, hod medicinbalem a shyby na šikmé lavičce. V pátek přišly disciplíny, které byly zaměřeny spíše silově a byly fyzicky velmi náročné. Sportovci zvládli sedy-lehy, trojskok, kliky, hod míčkem a volitelnou disciplínu (plavání, běh na 1000m nebo driblink). V konečném součtu si nejlépe vedl Dominik Gaži, který skončil těsně pod stupni vítězů na výborném 5.místě. V soutěži družstev jsme obsadili pěkné 21.místo, což je úspěch vzhledem k tomu, že Martina Krausová nemohla kvůli zranění nohy absolvovat všechny disciplíny. Do závodu učitelů se zapojila také paní učitelka Petra Karmazínová a i letos se jí podařilo obhájit pěkné třetí místo.

Všem sportovcům moc děkuji za vzornou reprezentaci školy a za předvedené výkony.