Základní škola Březová, okres Sokolov
608 323 025,    |  » kontakty «  |

Přespávačka Ekotýmu

Jako škola, která se čerstvě zapojila do mezinárodního programu EKOŠKOLA, byl před námi první úkol – sestavit žákovský EKOTÝM. Rozhodli jsme se oslovit ty žáky naší školy, kteří chtějí pomáhat dětem, učitelům a rodičům udělat ze školy příjemnější, demokratičtější a k přírodě bližší místo k životu.

Během listopadu jsme zadali drobný úkol žákům, kteří se o členství přihlásili (napříč ročníky), aby nakreslili obrázek či sepsali pár vět o tom, jak oni sami přispívají k ochraně životního prostředí. Z tohoto drobného zadání se nám vykrystalizovala více jak dvacetičlenná skupinka a pro tu jsme zorganizovali tzv. PŘESPÁVAČKU EKOTÝMU ve škole.

Koncem listopadu z pátka na sobotu se pro ekotýmáky otevřela škola, kde na ně čekalo mnoho zajímavých aktivit. Nejdříve to byly seznamovací hry, pak následovalo zkoumání historie výroby papíru a jeho recyklace a výroba vlastního ručního papíru. Po večeři, kterou si žáci sami předpřipravili – palačinky, zhlédli videa o práci jiných ekoškol. Před spaním ještě proběhla noční hra za pokladem s různými úkoly. Než byl poklad snězen (čokoládové bonbóny), ještě byl podroben zkoumání ohledně množství obalů, ve kterých je zabalen na úkor hmotnosti čokolády. Ráno po snídani, úklidu nádobí a spacáků ještě došlo na diskusi o práci ekotýmu a tématech ekoškoly. Doufáme, že prvotní nadšení všem zůstane a stanou se platnými a aktivními členy naší ekoškoly.

Dalším krokem, který nás čeká, je do ekotýmu zapojit i dospělé členy – učitele, pracovníky školy i úřadu. A pak následuje nejpracnější část - analýza školy v tématech, která si ekotýmáci vybrali (ODPADY a JÍDLO A SVĚT). Vzhůru tedy do toho a v ekoškole bude půl hotovo!

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
26.2.2019
ZŠ Březová, okres Sokolov

Komenského 232
357 61 Březová

Tel: 352 633 540,  608 323 025
E-mail: info@zs-brezova.cz