Truhlářský kroužek

Naše škola je zapojena do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji. Podílela se na aktivitách KA2 a KA3, ve kterých spolupracovaly střední školy se základními tak, že jim ve volném čase poskytly prostory a nářadí, aby si žáci (7.-9.ročníku) rozhodující se o budoucím povolání, mohli vyzkoušet vyrobit výrobky ze dřeva - např. prkénko, ptačí budku,věšák nebo vánoční svícen.

Naši žáci se také v rámci exkurzí zúčastnili výstavy Střechy Praha, navštívili obchodní dům IKEA, firmu Holz Schiller Cheb, s.r.o. a Stora Enso Timber Planá, s.r.o., kde v praxi viděli práci se dřevem od samého počátku až k finálnímu výrobku, poslední exkurze se uskutečnila do firmy OKÁL Nezvěstice a na zámek Kozel.

Chlapci, kteří tímto truhlářským kroužkem prošli, chválili všechny jeho činnosti a aktivity. Byli spokojeni i se zaměřením, organizací a zabezpečením všech exkurzí.

náhlednáhled
16.7.2015